⬇️ -10% ⬇️ NA WSZYSTKIE PROSZKI DO PRANIA 🔥 KUP TANIEJ! ⬇️

Jak wyczyścić piekarnik? Test Cif Perfect Finish Oven&Grill do piekarnika

2022-04-01 14:57:00
Jak wyczyścić piekarnik? Test Cif Perfect Finish Oven&Grill do piekarnika

Przetestujemy dzisiaj środek do czyszczenia piekarnika Cif Perfect Finish. Preparat francuskiej marki Cif należy dzisiaj do koncernu Uniliver z siedzibą w Rotterdamie i to właśnie z Holandii pochodzi nasz testowany egzemplarz tego środka.

Stan piekarnika przed czyszczeniem:

Piekarnik wewnątrz niezbyt brudny bez większych przypaleń widoczne ślady zwykłego użytkowania.

Szyby piekarnika mocno zabrudzone, widoczne duże przypalenia i plamy zastygniętego tłuszczu.


Jak używać Cif Perfect Finish Oven&Grill?

 

Środek jest mocno żrący więc koniecznie zakładam gumowe rękawice do czyszczenia. Wyjmuję wszystkie blachy i ruszty następnie spryskuję CIFem bezpośrednio na cały obszar szyby, oraz miejsca zabrudzeń w piekarniku. Unikam  aplikowania detergentu na wentylator termoobiegu ponieważ środek przedostanie się do środka a jego usunięcie będzie bardzo ciężkie. Wentylator czyszczę szmatką z detergentem.

 

Zaaplikowany środek odstawiam na parę minut aby pozwolić zadziałać środkom chemicznym.

 

Po odczekaniu czyszczę piekarnik zależnie od stopnia zabrudzenia szmatką lub gąbką. Przy bardzo dużych zabrudzeniach możemy użyć druciaka. W moim przypadku wystarczyła lekko chropowata gąbką.

Efekty czyszczenia piekarnika

 

Osiadły brud i tłuszcz znika bez problemu, gdzieniegdzie pozostają małe plamki, które w chwili silniejszego przetarcia znikają również. Jeżeli szyb piekarnika nie czyściliśmy od dłuższego czasu warto je wyjąć i wyczyścić również od wewnętrznej strony. W innym wypadku mimo czystych szyb zewnętrznych będą widoczne smugi ze środka co popsuje cały efekt.

 

Cały piekarnik dokładnie spłukuję wodą, im dokładniej to zrobimy tym mniejsza szansa no pozostanie niebezpiecznych związków chemicznych. Dla pewności po całej operacji przepalam piekarnik w wysokiej temperaturze.Opinie Cif Perfect Finish Oven&Grill do piekarnika

 

Detergent poradził sobie z zadaniem bardzo dobrze, bez problemu usunął wszystkie zabrudzeni. Cif jako jedna z wiodących marek chemicznych, obecna na ponad 50 rynkach z całego świata sprzedawana również pod nazwami Jif, Vim, Viss i Handy Andy nie zawiodła.

 

Produktu nie mogło zabraknąć w naszym sklepie

 

Autor:Administrator Sklepu