Magiczna gąbka to akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Niepozorny piankowy zmywak skutecznie radzi sobie z brudem i plamami, które wydają się nie do wyczyszczenia. Zapraszamy do lektury - sprawdź, jak magia może wydarzyć się na Twoich oczach i gdzie sprawdzi się magiczna gąbka, która cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. 

Co to jest magiczna gąbka i z czego jest zrobiona? 

Uniwersalna biała gąbka wykonana jest z melaminy. Jest to krystaliczna substancja chemiczna, którą pozyskuje się w procesie trimeryzacji mocznika. Cały zabieg prowadzony jest pod wysokim ciśnieniem lub też z zastosowaniem katalizatora. Taka pianka melaminowa początkowo znalazła zastosowanie jako pomoc w izolacji akustycznej i termicznej. Z czasem okazało się jednak, że jest niezastąpionym akcesorium, które warto mieć w swoim domu. 

Jest to materiał odporny na zniszczenie, dzięki czemu wykonane z niej gąbki można używać wielokrotnie. To ekonomiczne rozwiązanie, które z pewnością będzie odpowiedzią na wiele domowych wyzwań. Wystarczy odrobina wody, aby móc zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, że możemy również spotkać się z określeniem cudowna gąbka. Z jej pomocą bez użycia detergentów usuniesz niechciane zabrudzenia, które mogą wydawać się nie wyczyszczenia. 

Jak czyścić magiczną gąbką?

Magiczna gąbka to produkt, który ma postać białej lub szarej kostki. Ma standardową wielkość przypominającą klasyczny zmywak do naczyń. Wyróżnia się chropowatą strukturą, która przywodzi na myśl drobny proszek. Melamina ma właściwości ścierne, poza tym doskonale chłonie wilgoć i nieczystości. Wykazuje dużą odporność na działanie zimnej i ciepłej wody, tłuszcze oraz substancje zasadowe i kwasowe. Gąbka jest bezpieczna dla człowieka, nie podrażnia skóry dłoni podczas użytkowania. Jak i do czego jej używać? 

Jak używać magicznej gąbki? 

Gąbka z melaminy działa na zasadzie tarcia - podobnie jak gumka do ścierania lub papier ścierny. Wystarczy delikatnie nasączyć, zwilżyć ją letnią wodą, a następnie przejść do czyszczenia i potrzeć powierzchnię. Nie znajdują się w niej żadne detergenty. Kluczem działania są właściwości ścierne, które odrywają cząsteczki nieczystości. Sucha gąbeczka może jedynie delikatnie usunąć plamy, ale zazwyczaj nie przynosi to oczekiwanego efektu. Ważne zatem, aby pamiętać, by ją zmoczyć przed użyciem. 

Magiczna gąbka do trudnych zabrudzeń

Magiczna gąbka ściera i działa bez stosowania dodatkowych środków czyszczących czy też dużej siły. Wręcz przeciwnie - należy posługiwać się nią delikatnie i przecierać zabrudzoną powierzchnię. Jest wykonana z mocnej pianki, dzięki czemu po jednorazowym użyciu będzie można ją ponownie wykorzystać do innego zadania. Po zakończonym czyszczeniu należy delikatnie odsączyć wodę z gąbki. Polecamy unikać wyżymania, aby struktura gąbki się nie pokruszyła. 

Warto także zaznaczyć, że producenci podpowiadają, aby przed użyciem gąbki wykonać próbę na niewielkiej, niewidocznej powierzchni. Niewielkie wykruszanie się jej faktury po kilku użyciach jest naturalną oznaką zużywania. 

Co można czyścić magiczną gąbką? 

Melaminowy zmywak doskonale usuwa plamy z różnych tworzyw i materiałów. Duża uniwersalność sprawia, że można dla niego znaleźć naprawdę wiele zastosowań. W wielu gospodarstwach domowych, a także poza nimi okazuje się niezbędnym akcesorium. Z pewnością ułatwia gruntowne porządki, a także codzienne czynności w domu.  

Do czego warto użyć magiczną gąbkę? Do czego można jej użyć bez obaw o uszkodzenie powierzchni? Możemy nią czyścić m.in.:

 • fugi w łazience i kuchni, 

 • ściany pobrudzone mazakami, kredkami czy długopisami - to prawdziwy pogromca śladów po kredkach i flamastrach, 

 • plamy z tłuszczu na ścianach oraz otarcia od przedmiotów,  

 • nieczystości ze zlewu kuchennego, 

 • osady po kawie i herbacie na szklankach czy kubkach, 

 • pozostałości etykiet na butelkach lub słoikach, 

 • osady z mydła i wody na kabinie prysznicowej, 

 • ramy okienne z tworzywa sztucznego,  

 • ściera brud na butach w szczególności na gumowych podeszwach, 

 • po zaschniętym lakierze do paznokci, 

 • na plastikowych elementach na zewnątrz i wewnątrz samochodu,  

 • plamy na tworzywach sztucznych oraz innych powierzchniach twardych, odpornych na zarysowania. 

Na co nie działa magiczna gąbka? 

Piankowe gąbki pomimo swojej uniwersalności nie są wskazane w przypadku usuwania zabrudzeń na niektórych powierzchniach. Warto o tym wiedzieć, ponieważ nieumiejętne korzystanie z takiego zmywaka może uszkodzić meble czy inne elementy. Czego absolutnie nie próbować czyścić przy pomocy melaminowej gąbki? Jaką powierzchnię może zniszczyć? 

 • skóry i ekoskóry, ponieważ gąbka może zmatowić ich powierzchnię oraz usunąć znajdującą się na niej warstwę ochronną, 

 • niezabezpieczonego drewna, gdyż istnieje ryzyko wytarcia struktury, 

 • powierzchni lakierowanych, zwłaszcza lakierowanych na wysoki połysk, ponieważ występuje duże prawdopodobieństwo, że możemy zmatowić powierzchnię, 

 • delikatnych naczyń - zarówno tych ręcznie zdobionych, jak i z innymi dekorami, 

 • ubrań i tapicerki meblowej (tekstylnej, skórzanej, z ekoskóry), ponieważ istnieje ryzyko naruszenia materiału, 

 • szyb i powierzchni ze szkła oraz pleksi z uwagi na prawdopodobieństwo ich porysowania i zmatowienia, 

 • własnej skóry, gdyż szorstka faktura może powodować podrażnienia, a nawet rany,

 • ostrożność należy zachować w przypadku ścian - wiele zależy od rodzaju farby, dlatego też zaleca się wykonanie testu w niewidocznym miejscu. 

Przed każdym użyciem warto wykonać test powierzchni, którą czyścimy. Magiczną gąbka możemy zdziałać prawdziwe cuda, o ile zostanie ona odpowiednio użyta. Nikt z nas nie chce zetrzeć lub porysować powierzchni. Zatem powinniśmy jej używać odpowiedzialnie.

Wszechstronne zastosowanie magicznej gąbki - sprawdź i przekonaj się we własnym domu

Magiczne gąbki stają się coraz popularniejsze. Zawdzięczają to głównie swojemu uniwersalnemu, wszechstronnemu zastosowaniu. Do czego jej użyć? Powyższy artykuł powinien dać Ci odpowiedź na to pytanie! W sklepie www.chemiazzachodu.pl znajdziesz niemieckie gąbki pakowane po 2 sztuki - Deluxe MagicSchwamm. To rozwiązanie tanie, skuteczne i niezwykle wydajne!

Magiczna gąbka do czyszczenia

Wystarczy jedynie uzbroić się w nie, aby przekonać się, dlaczego warto do środków czyszczących w gospodarstwie domowym dołączyć takie akcesorium. Warto podzielić losy zadowolonych użytkowników! Wystarczy delikatnie zmoczyć gąbeczkę i pocierać plamy, aby usunąć brud na czyszczonej powierzchni. Takie cuda jedynie przy użyciu wody! To nasz top jeden w walce z trudnymi zabrudzeniami, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się odporne na czyszczenie! 

 

Zastosowanie magicznych zmywaków jest naprawdę szerokie. Z ich pomocą sprzątanie jest nie tylko prostsze i skuteczniejsze, ale i szybsze. Często można spotkać się z opiniami, według których jest to ostatnia deska ratunku. Jeżeli nic nie pomaga, to ta niepozorna piankowa gąbka działa i z dużą pewnością rozwiąże problem.